Kontrola i precyzja

W pilatesie

Kontrola i precyzja są bezpośrednimi produktami ubocznymi połączenia silnego ciała i umysłu, osiągniętego dzięki ćwiczeniom pilates. Nie skupiają się one na wielkiej ilości powtórzeń, a bardziej na odpowiedniej technice wykonywania ćwiczeń w celu osiągnięcia bezpiecznych oraz skutecznych rezultatów. A to naprawdę pozwala pozostać w zgodzie z biomechaniką Twojego ciała.

W codziennym życiu

Wiele obrażeń powstaje z powodu nieprawidłowego lub chwiejnego ruchu wykonanego podczas podstawowych czynności.  Czy kiedykolwiek próbowałeś wsadzić niezadowolonego dwulatka do fotelika samochodowego? Wijąc się i krzycząc pomiędzy pasami, zapięciami, próbujemy uporać się i posadzić dziecko – nic dziwnego, że wielu z nas kończy z nadwyrężonym kręgosłupem.

Zastosowanie zasad kontroli i precyzji pomoże Ci wykonać takie ruchy skuteczniej i przy mniejszym obciążeniu ciała. Dotyczy to, oczywiście, wszelkich innych codziennych czynności – takich jak schylanie się, wyrywanie kartek z gazety, wynoszenie śmieci lub odkładanie artykułów spożywczych.

Koncentracja

W pilatesie

Jeśli oddychanie jest fizycznym kluczem do osiągnięcia świadomości umysłu i ciała, to koncentracja jest kluczem mentalnym. Koncentrację można uważać za świadomą kontrolę ruchu lub ćwiczenia, które jednocześnie zwiększają świadomość ciała. Właściwa koncentracja pozwala wykonywać jak największą ilość powtórzeń ruchów pilatesu, jednocześnie skupiając się na innych zmiennych, takich jak bycie we właściwej pozycji, utrzymanie ramion we właściwym miejscu lub upewnianie się, że z Twoim kręgosłupem jest wszystko w porządku.

W codziennym życiu

Używając koncentracji do wzmocnienia siły połączenia ciało-umysł, stajesz się bardziej świadomym tego, gdzie jest Twoje ciało i co fizycznie dzieje się wokół Ciebie. Prowadzi to do bardziej zrównoważonych, pełnych gracji ruchów i reakcji.

Powiedzmy, że stoisz w zatłoczonym autobusie lub w centrum handlowym wypełnionym kupującymi. Uzyskanie tego wewnętrznego skupienia w takim chaosie wpłynie na Twój ruch zewnętrzny. Przekonasz się, że jesteś w stanie wytrzymać uderzenia i szarpnięcia pojazdu oraz przejść wśród reszty kupujących bez bycia popychanym. Nasi użytkownicy wciąż to potwierdzają i potrafią wymienić wiele podobnych przykładów.