własne studio pilates - twój pomysł na biznes

Własne studio pilates

Dlaczego warto otworzyć własne studio pilates?

Kochasz pilates i zastanawiasz się czy otwarcie własnego studia nie będzie zbyt dużym wyzwaniem? Jesteś instruktorką pilatesu i chcesz się rozwijać? Z chęcią zamieniłabyś duży klub fitness, w którym pracujesz na własne kameralne studio? A może po prostu szukasz pomysłu na rozpoczęcie swojej działalności?

Na całym świecie kluby oferujące ćwiczenia na maszynach od lat cieszą się rosnącym zainteresowaniem, a społeczność Pilates powiększa się z miesiąca na miesiąc. Decydując się na otwarcie studia pilates masz szansę wyprzedzić konkurencję i stworzyć wyjątkowe miejsce, które przyciągnie klientów spragnionych nowych możliwości treningowych i nowych form aktywności fizycznej. O ile bowiem ćwiczenia na macie często są spotykane w studiach, to zaawansowane ćwiczenia pilates na profesjonalnych reformerach, trapezach, krzesłach czy łukach oferują jedynie wyjątkowe miejsca, wyróżniające się na tle wielu bliźniaczo do siebie podobnych klubów. Możesz stworzyć jedno z takich miejsc!

dlaczego warto otworzyć własne studio pilates?
czy trudno otworzyć własne studio pilates?

Bez trudu pozyskasz klientów

Pilates jest wszechstronnym i niezwykle elastycznym systemem ćwiczeń, odpowiednim właściwie dla wszystkich – od osób początkujących do profesjonalnych sportowców. Osoby prowadzące siedzący tryb życia, chcące zrzucić kilka zbędnych kilogramów, wracające do sprawności po urazach, kobiety w ciąży, dzieci czy seniorzy, niezależnie od ich kondycji fizycznej, rozmiaru i budowy ciała czy umiejętności – pilates na maszynach jest idealnym rozwiązaniem dla każdego z nich! Klientów swojego nowego studia z łatwością znajdziesz zarówno wśród pacjentów przychodni rehabilitacyjnej czy gabinetu fizjoterapii, stałych bywalców fitness klubu, ośrodków sportowych czy uczniów szkoły jogi, jak i osób, które do tej pory ze sportem nie miały wiele wspólnego. Grono Twoich potencjalnych odbiorców jest więc niemal nieograniczone, a studio nie będzie mieć kłopotu z pozyskaniem nowych klientów, jeżeli tylko zadbasz o odpowiednią promocję i zapewnisz najwyższą jakość obsługi.

otwieranie studia pilates
jak stworzyć ofertę w studiu pilates?

Wyprzedzisz konkurencję

Pilates na maszynach wymaga skupienia i koncentracji, zajęcia odbywają się więc w niewielkich grupach lub indywidualnie. Docenią to wszyscy użytkownicy zmęczeni głośną atmosferą zatłoczonych klubów fitness i poszukujących miejsc o kameralnym charakterze, w których instruktorzy poświęcają całą swoją uwagę ćwiczącym. Pilates na maszynach daje również możliwość modyfikacji i stworzenia programu ćwiczeń dopasowanego do zapotrzebowania Twoich odbiorców. Wyspecjalizowane zajęcia dla uprawiających konkretne dyscypliny sportowe? Pilates dla rowerzystów, biegaczy czy tenisistów – to może być hit Twojego studia! Szybko zobaczysz, że grono Twoich lojalnych klientów zacznie się powiększać!

sprzęt pilates i wsparcie balanced body polska

SPRZĘT I WSPARCIE

OD BALANCED BODY

Połączysz pasję z biznesem

Jeśli jesteś instruktorem pilatesu i znasz możliwości pracy na maszynach (lub w najbliższym czasie planujesz szkolenia i zdobycie wiedzy na ten temat), uwielbiasz pracować z ludźmi i widzieć efekty swojej pracy – własne studio pilates pozwoli Ci zacząć zarabiać na swojej pasji i będzie stanowić kolejny krok w Twojej karierze i rozwoju zawodowym. Dopiero we własnym studio będziesz mieć pełną możliwość zrealizowania swoich pomysłów, stworzenia miejsca o indywidualnym charakterze, prowadzenia autorskich zajęć, swobodnego dobrania swoich współpracowników i organizacji pracy.

studio pilates - połączenie pasji i kariery
wsparcie balanced body polska

Podejmij wyzwanie i skorzystaj z naszej pomocy

Studio pilates to świetny pomysł na własny biznes, niezależnie od tego czy jesteś trenerką lub instruktorką, czy też do tej pory nie miałaś do czynienia z tą branżą i chcesz korzystać z pomocy wykwalifikowanych pracowników.

Podjęcie decyzji o jego otwarciu powinno jednak poprzedzić przygotowanie biznesplanu, ustalenie założeń i planu finansowego, a także możliwej ilości planowanych zajęć, liczby uczestników podczas zajęć grupowych oraz opłat. Pamiętaj, że możesz ubiegać się o dofinansowanie do rozpoczęcia działalności lub zawrzeć umowę leasingu maszyn do pilatesu (więcej informacji znajdziesz na stronie Budżet i finansowanie).

Skorzystaj też z naszych wskazówek dotyczących lokalizacji i urządzenia studia oraz jego wyposażenia, w tym z propozycji Small Studio Concept – zestawu niezbędnych maszyn i przyrządów do ćwiczeń dla nowego studia w atrakcyjnej cenie.

Współpracują z nami:

MS Szarkowska
EstesPilatesnHealth
StudioPilatesDW
EsencjaStudioPilates
DWFizjoterapia
PilatesStudio
BambooStudio
klinika pilates logo
Studio Pilates Anna Tytus
MedicalPilates
KTPilatesnTerapy
StudioPilatesZatrzymajCzasLogo

Współpracują z nami:

StudioPilatesDW
PilatesStudio
klinika pilates logo
StudioPilatesZatrzymajCzasLogo
DWFizjoterapia
logo at Studio
MedicalPilates
KTPilatesnTerapy
MS Szarkowska
EstesPilatesnHealth
EsencjaStudioPilates
BambooStudio

Współpracują z nami:

BambooStudio
MedicalPilates
KTPilatesnTerapy
EstesPilatesnHealth
StudioPilatesDW
PilatesStudio
DWFizjoterapia
StudioPilatesZatrzymajCzasLogo
klinika pilates logo
jak zdobyć środki na otwarcie własnego studia pilates

JAK ZDOBYĆ ŚRODKI NA OTWARCIE

WŁASNEGO STUDIA PILATES?