Reformery z wieżą pilates firmy Balanced Body

Lokalizacja i plan studia pilates

Lokalizacja

Twój lokal nie musi znajdować się w eksponowanym, a co za tym idzie drogim miejscu. Z doświadczenia wiemy, że studia pilatesu mogą powstać praktycznie w każdej lokalizacji – decydujące znaczenie dla ich atrakcyjności i przyciągnięcia odbiorców mają profesjonalni trenerzy, bezpieczny sprzęt oraz stosowane metody pracy.

Doskonale sprawdzą się pomieszczenia na terenie przychodni czy innej placówki medycznej (zwłaszcza jeśli specjalizujesz się w fizjoterapii i maszyny do pilatesu będą wspomagać Twoich pacjentów w szybszym powrocie do zdrowia i pełnej sprawności) oraz klubu fitness, siłowni, szkoły jogi czy ośrodka sportu. Może to być również klasyczny lokal usługowy położony zarówno przy ulicy, jak i w głębi osiedla, a nawet zaadaptowane mieszkanie, które nada studiu intymnego i bardziej przytulnego charakteru.

Przed podjęciem decyzji warto również zwrócić uwagę na miejsca parkingowe w bezpośrednim otoczeniu lokalu, z jakich będą mogli skorzystać Twoi klienci.

Studio małe czy duże?

Rozmiar lokalu zależy od tego, jakie zajęcia chcesz w nim prowadzić. Jeśli chcesz skupić się na ćwiczeniach indywidualnych i pracować na samym reformerze i krześle, to wystarczy Ci pokój o powierzchni ok. 20 mkw. Jeśli myślisz jednak o studiu, w którym będą odbywały się również małe zajęcia grupowe, to warto pomyśleć o większym lokalu, np. ok. 40 mkw.

Zaplanuj studio pilates z Balanced Body

Do planowania i aranżacji studia przyda Ci się nasz łatwy i szybki w obsłudze Space Planner, który pomoże w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń i dopasować do niej wyposażenie i sprzęt Balanced Body. Korzystanie z niego nie wymaga rejestracji ani logowania, a gotowy plan studia możesz z łatwością zapisać na swoim komputerze oraz wydrukować.

Space Planner oferuje możliwość wyboru spośród wielu różnych produktów i elementów, lecz asortyment może niekiedy różnić się od dostępnego w Polsce.

Space Planner znajdziesz tutaj: balancedbody.icovia.com/icovia.aspx

Jak korzystać ze Space Plannera?

Jak korzystać ze Space Plannera?

Wybierz przestrzeń

Skorzystaj z jednej z dwóch dostępnych opcji w Planerze Studia:

1. Wybierz jeden z pięciu gotowych planów studia/szkoły (duże i małe studia oraz pomieszczenia).

2. Przygotuj plan swojej przestrzeni, wykorzystując do tego kształt oraz metraż pomieszczenia.

"
"

Wybierz jednostkę miary

Jako podstawowa jednostka miary zastosowane są cale (inches). Zmień ją na metry, rozwijając opcje miary.

"
"

Zapisz plik

Bez logowania: zapisz plik (zdjęcie) na swoim komputerze poprzez opcję „Export”.

"
"

Wybierz rozmiar obrazu

Aby wydrukować swój plan i skorzystać z niego w niedalekiej przyszłości, najlepiej wybrać jak największy rozmiar.

Proponujemy co najmniej 1024 x 766, aby był widoczny na kartce A4 – oczywiście im większy rozmiar, tym wydruk będzie lepszej jakości.

Życzymy udanej zabawy z planerem studia.

"

Small Studio Concept

Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy również Small Studio Concept – przykładowe gotowe aranżacje niewielkiego studia pilates w atrakcyjnej cenie. Znajdziesz je tutaj: Budżet i finansowanie.

Small Studio Concept 1

Small Studio Concept 2

Small Studio Concept 3

Small Studio Concept 4