lokalizacja i plan studia pilates

Lokalizacja i plan studia pilates

Lokalizacja studia pilates

Koszt wynajęcia lub zakupu lokalu na kredyt to jeden z najwyższych kosztów, jaki każdego miesiąca będziesz musiała ponosić. Warto jednak pamiętać, że lokal przeznaczony na studio pilates z maszynami nie musi znajdować się w eksponowanym, a co za tym idzie drogim miejscu, np. przy głównej ulicy w centrum miasta. Świetnie rozwijające się studia pilatesu powstają w niemal w każdej lokalizacji – decydujące znaczenie dla ich atrakcyjności i przyciągnięcia odbiorców mają profesjonalni trenerzy, bezpieczny sprzęt oraz stosowane metody pracy. Co więcej, ze względu na to, że nadal niewiele studiów oferuje ćwiczenia pilates na maszynach, klienci dojeżdżają do nich nawet z daleka, z odległych dzielnic lub innych miejscowości. Przed podjęciem decyzji o wyborze lokalu warto jednak zwrócić szczególną uwagę na łatwość dojazdu oraz zapewnienie miejsc parkingowych w bezpośrednim otoczeniu lokalu, z jakich będą mogli skorzystać Twoi klienci.

Do adaptacji na studio pilatesu na maszynach doskonale sprawdzą się pomieszczenia na terenie klubu fitness, siłowni, szkoły jogi czy ośrodka sportu. Jeśli specjalizujesz się w fizjoterapii i maszyny do pilatesu będą wspomagać Twoich pacjentów w szybszym powrocie do zdrowia i pełnej sprawności, możesz rozważyć także otwarcie studia na terenie centrum medycznego, przychodni czy innej placówki opieki zdrowotnej.

Siedzibą Twojego studia pilates może być jednak przede wszystkim klasyczny lokal usługowy, który nie musi znajdować się w eksponowanym miejscu, lecz może być położony z dala od ulicy czy w głębi osiedla. Sprawdzi się nawet zaadaptowane mieszkanie, nadające studiu kameralnego charakteru, który docenią Twoi klienci. Zwróć również uwagę na zapewnienie im komfortu i intymności podczas ćwiczeń – sala treningowa powinna być osłonięta przed widokiem sąsiadów lub przechodniów. Zastanów się czy będzie to możliwe w wybranym lokalu, bez jednoczesnego utrudnienia dostępu naturalnego światła. Unikaj również głośnego sąsiedztwa, które spowoduje brak komfortu i możliwości skupienia podczas ćwiczeń.

jakie położenie dla studia pilates?
gdzie otworzyć studio pilates?

Studio pilates – małe czy duże?

Wielkość studia pilates zależy od tego, jakie zajęcia chcesz w nim prowadzić. Jeśli chcesz skupić się na ćwiczeniach indywidualnych i pracować na samym reformerze i krześle, wystarczający będzie pokój o powierzchni ok. 20 m². Jeśli myślisz jednak o małych zajęciach grupowych, należy wybrać przynajmniej dwa razy większe pomieszczenie. Zwróć uwagę na to, żeby w wybranym miejscu po ustawieniu sprzętu nadal pozostawała przestrzeń umożliwiająca swobodne i bezpieczne poruszanie się. Stwórz w nim także atrakcyjną przestrzeń do przechowywania dodatkowych przyrządów do ćwiczeń – rollerów, mat, pilates circle.

W studiu, oprócz sali ćwiczeń, powinno również znaleźć się miejsce umożliwiające komfortowe przebranie i przygotowanie do ćwiczeń oraz przechowywanie rzeczy klientów w czasie treningu, łazienka, a także recepcja z wygodnym kącikiem dla klientów oczekujących na swoje zajęcia.

wielkość studia pilates - małe czy duże?
odpowiednia atmosfera w studio pilates

Stwórz odpowiednią atmosferę w Twoim studiu

Pamiętaj, że na powodzenie Twojego studia będzie składało się wiele czynników – doskonały sprzęt, świetni instruktorzy, ciekawe zajęcia, ale nie zapomnij o stworzeniu odpowiedniej dla ćwiczących atmosfery Body&Mind. Stworzenie komfortowego, relaksującego, ułatwiającego skupienie środowiska ćwiczeń pozwoli w pełni odczuć zalety pilatesu dla ciała i umysłu. Urządzając wnętrze studia zwróć więc szczególną uwagę na stonowane, lekko przytłumione oświetlenie o ciepłej barwie, które nie będzie razić podczas wykonywania ćwiczeń. Pomyśl o zastosowaniu oświetlenia bocznego lub stojących lamp podłogowych zamiast podwieszanych reflektorów. Dobierz dodatki i dekoracje, które nadadzą wnętrzu ciepła i przytulności.

W przeciwieństwie do zajęć fitness, podczas których temperatura jest obniżona, sesje pilatesu powinny odbywać się w cieple. Należy także unikać wahań temperatury. Warto więc zadbać o rozwiązania, które będą zapewniać w studiu stałą temperaturę, bez intensywnego nawiewu.

W swoim studio zadbaj również o właściwą oprawę muzyczną – zamontuj dobrej jakości nagłośnienie i dobierz muzykę, która pozwoli na koncentrację i odprężenie.

studio pilates - jak zdobyć środki na otwarcie?

JAK ZDOBYĆ ŚRODKI NA OTWARCIE

WŁASNEGO STUDIA PILATES?

Zaplanuj studio pilates z Balanced Body

Do planowania i aranżacji przestrzeni w Twoim nowym studiu pilates przyda Ci się nasz łatwy i szybki w obsłudze Space Planner, który pomoże w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń i dopasować do niej wyposażenie i sprzęt Balanced Body. Korzystanie z niego nie wymaga rejestracji ani logowania, a gotowy plan studia możesz z łatwością zapisać na swoim komputerze oraz wydrukować.

Space Planner oferuje możliwość wyboru spośród wielu różnych produktów i elementów, lecz asortyment może niekiedy różnić się od dostępnego w Polsce.

Space Planner znajdziesz tutaj: balancedbody.icovia.com/icovia.aspx

zaplanuj studio pilates z balanced body
infografika - jak używać planera przestrzeni balanced body?

Jak korzystać ze Space Plannera?

Wybierz przestrzeń

Skorzystaj z jednej z dwóch dostępnych opcji w Planerze Studia:

1. Wybierz jeden z pięciu gotowych planów studia/szkoły (duże i małe studia oraz pomieszczenia).

2. Przygotuj plan swojej przestrzeni, wykorzystując do tego kształt oraz metraż pomieszczenia.

"
"

Wybierz jednostkę miary

Jako podstawowa jednostka miary zastosowane są cale (inches). Zmień ją na metry, rozwijając opcje miary.

"
"

Zapisz plik

Bez logowania: zapisz plik (zdjęcie) na swoim komputerze poprzez opcję „Export”.

"
"

Wybierz rozmiar obrazu

Aby wydrukować swój plan i skorzystać z niego w niedalekiej przyszłości, najlepiej wybrać jak największy rozmiar.

Proponujemy co najmniej 1024 x 766, aby był widoczny na kartce A4 – oczywiście im większy rozmiar, tym wydruk będzie lepszej jakości.

Życzymy udanej zabawy z planerem studia.

"
gotowe plany studio pilates - small studio concept

PLAN NA START

SMALL STUDIO CONCEPT