Urodzony w Niemczech w 1883 roku Joseph Pilates jako dziecko był niezwykle chorowity, zmagał się m.in. z astmą i krzywicą. W walce o poprawę stanu zdrowia zwrócił się do ćwiczeń fizycznych, studiując znane metody. Inspirował go klasyczny grecki ideał człowieka, o zrównoważonym ciele, umyśle i duchu. Na podstawie zdobytej wiedzy stworzył i zaczął rozwijać własny system ćwiczeń (kontrologię) oraz projektować i tworzyć pierwsze maszyny. Po wyemigrowaniu do USA wraz z żoną Clarą stworzył studio w Nowym Jorku, które zyskało uznanie zwłaszcza wśród tancerzy. Z czasem popularność jego oryginalnej metody ćwiczeń przekroczyła nie tylko granicę Nowego Jorku, ale również USA. Dziś jest jednym z najważniejszych na świecie systemów ćwiczeń Body&Mind, z którego korzystają miliony ludzi na całym świecie.

W 1976 roku Ken Endelman, późniejszy założyciel Balanced Body, otrzymał zlecenie wykonania ulepszonej wersji maszyny do ćwiczeń pilates – reformera. Mimo, że nigdy wcześniej nie słyszał o tym urządzeniu, podjął się wyzwania – przeanalizował oryginalne projekty Josepha Pilatesa, sposób działania istniejących urządzeń oraz przeprowadził konsultacje z instruktorami pilatesu, czego efektem było zaprojektowanie i stworzenie unowocześnionej wersji maszyny – zapewniającej cichszą i płynniejszą pracę, łatwą obsługę i większe bezpieczeństwo użytkowników. Był to pierwszy krok do nowej kariery Kena.

Balanced Body to pierwsza na świecie firma, która w znaczący sposób zmodernizowała zaprojektowane przez Josepha Pilatesa maszyny, korzystając ze zdobyczy inżynierii, nowoczesnych materiałów i technologii oraz współczesnego rozumienia ludzkiej biomechaniki. Ken jest autorem setek ulepszeń maszyn do pilatesu, z których wiele stało się wzorem dla innych producentów, a 30 objętych zostało ochroną patentową.

Tworząc udoskonalony sprzęt, Ken Endelman współpracował z najbardziej wpływowymi osobami w świecie pilatesu, w tym z Nauczycielami Pilates I Generacji (bezpośrednimi uczniami Josepha Pilatesa) – Ronem Fletcherem, Eve Gentry, Carolą Trier, Kathy Grant czy Jayem Grimes’em, z którym Balanced Body stworzyło wierny oryginalnemu projektowi reformer Contrology.

Już piątą dekadę Ken Endelman i firma Balanced Body związana jest z międzynarodową społecznością pilates i głęboko zaangażowana w propagowanie jej wartości oraz współpracę z wiodącymi trenerami zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego pilatesu.

Maszyny do pilatesu Balanced Body to synonim niezrównanego designu, najwyższej jakości materiałów oraz rzemieślniczego kunsztu. Każda z nich wykonana jest ręcznie w kalifornijskiej siedzibie firmy w Sacramento. Do ich produkcji stosowane są najtrwalsze, specjalnie wyselekcjonowane materiały, w tym drewno twardego klonu cukrowego. Dzięki temu sprzęt do pilatesu Balanced Body jest mocny, stabilny, odpowiednio wyważony, gwarantujący płynną i cichą pracę przez długie lata.

Balanced Body kieruje się najwyższymi standardami również w zakresie ekologii i zrównoważonej produkcji, stale zwiększając wysiłek prowadzenia działalności w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego. Dlatego też drewno wykorzystywane do tworzenia maszyn pochodzi w całości od certyfikowanych dostawców FSC (Forest Stewardship Council), którzy pozyskują je wyłącznie z zarządzanych w sposób zrównoważony lasów Ameryki Północnej, wszystkie opakowania i pojemniki transportowe nadają się do recyklingu, a energooszczędny zakład produkcyjny każdego dnia wytwarza „zieloną” energię dzięki 1000 panelom słonecznym.

Zobacz jak powstaje reformer Balanced Body

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!