szkolenia pilates - master trenerzy

Szkolenia pilates

Myślisz o założeniu studia pilates lub rozszerzeniu dotychczasowej działalności? A może dopiero planujesz szkolenie instruktorskie dotyczące metody stworzonej przez Josepha Pilatesa? Chcesz poznać sposoby i zasady pracy na profesjonalnych urządzeniach do ćwiczeń? Albo uzupełnić swoją dotychczasową wiedzę? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie: Szkolenia Balanced Body.

Co Cię czeka na Szkoleniach Balanced Body?

Profesjonalny sprzęt Balanced Body od lat gości w najlepszych studiach pilatesu na świecie. Niebywała jakość połączona z kunsztem wykonania i odwzorowaniem oryginalnych projektów Pilatesa z roku na rok zdobywa kolejnych zwolenników.

Podobnie jest ze Szkołą Balanced Body – to jedne z najbardziej cenionych szkoleń uczących metody Josepha Pilatesa, zarówno pod kątem merytorycznym, jak i praktycznym. Te profesjonalne ścieżki szkoleniowe możesz przejść także w Polsce, pod czujnym okiem naszych Master Trenerek. Tylko w ten sposób zostaniesz skutecznym i cenionym instruktorem pilatesu, z certyfikatami uznawanymi na całym globie.

Udział w szkoleniach Balanced Body to dołączenie do ponad 30 000 absolwentów, którzy przeszli ścieżkę certyfikującą w ciągu ostatnich 15 lat. Ten czas pozwolił też wypracować najbardziej optymalne sposoby nauczania, z których wyciągniesz maksymalną dawkę wiedzy i umiejętności.

Aktualnie dostępnym w Polsce programem jest Balanced Body Pilates Instructor Training, o którym za moment dowiesz się nieco więcej. W tym miejscu jednak bardzo miło nam poinformować, że idziemy o krok dalej – niebawem otworzymy kursy przygotowujące trenerów i kluby fitness do prowadzenia zajęć grupowych na reformerach! O szczegółach, a przede wszystkim dacie rozpoczęcia naboru na pierwsze szkolenia dowiesz się odwiedzając Szkolenia grupowe na reformerze.

szkolenia i uprawnienia szkoleniowe pilates
lista master trenerek pilates

Master Trenerzy Balanced Body

Magdalena Nowak

Magdalena Nowak to właścicielka jednego z pierwszych studiów pilates w Polsce – Movimento w Łodzi. Jest również magistrem fizjoterapii i od 2005 roku prowadzi zajęcia łącząc swoją wiedzę medyczną z pilatesowym doświadczeniem. Skupia się głównie na pracy z klientami z problemami z kręgosłupem czy wadami postawy.

Pilates & Health, Balanced Body School

Anna Tytus

Anna Tytus jest założycielką i właścicielką studia pilates i jogi w samym centrum Warszawy. Przygodę z ruchem zaczęła już jako małe dziecko, a swoją edukację kontynuowała studiując taniec oraz pedagogikę ruchu w Austrii. Szkoliła się pod okiem Master Trenerki Kelly McKinnon w Brukseli. Od 2022 roku jest Master Trenerką Balanced Body.

Pilates & Health, Balanced Body School

Angelika Mirek

Angelika Mirek to pomysłodawczyni i założycielka cieszącego się popularnością Studia Move na krakowskim Podgórzu, a także licencjonowany Master Instruktor metody pilates szkoły Balanced Body, wciąż rozwijająca swoje umiejętności. Zwolenniczka holistyki i zrównoważonego rozwoju ciała człowieka przed dobranie właściwych ćwiczeń.

Pilates & Health, Balanced Body School

Master Trenerzy

Openmind_Aneta Figurska

Aneta Figurska

Aneta Figurska to właścicielka szczecińskiego Open Mind Pilates School – pierwszej w Polsce szkoły pilatesu – i twórczyni autorskiego programu łączącego pilates z innymi formami pracy z ciałem. Od kilkunastu lat szkoli i podnosi kwalifikacje trenerów. W Nowym Jorku miała okazję przyjrzeć się pracy następczyni Josepha Pilatesa – Romany Krzyzanowskiej.

Openmind_Aneta Figurska

Balanced Body Pilates Instructor Training – informacje

Program Balanced Body Instructor Training przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą zostać profesjonalnymi instruktorami pilatesu. Uczy założeń metody pilates i pracy na maszynach. Nauczysz się też projektować zajęcia i dopasować ćwiczenia do specyficznych potrzeb każdego klienta. Zacznij swoją drogę z pilatesem od najlepszej możliwej ścieżki edukacyjnej. Ścieżki, która rozpoczyna się właśnie tutaj.

Program, który możesz obecnie przejść w Polsce podzielony jest na różne moduły, które możesz wybierać według własnych potrzeb. Dzieli się w następujący sposób:

 • Mat Instructor Training
  • Poznasz pilates od podstaw, aż do poziomu zaawansowanego. Program obejmuje pełny repertuar ćwiczeń na macie, od klasycznych, podstawowych ruchów, po zmodyfikowane i dopasowane do konkretnych grup klientów, tak, aby Twoje umiejętności pozwoliły prowadzić skuteczne treningi.
  • Ścieżka obejmuje moduły:
   • Mat 1 (z zasadami ruchu Movement Principles) – czyli wprowadzenie do pilatesu i ćwiczeń dla początkujących/średniozaawansowanych. Poznasz tajniki ćwiczeń, możliwości ich modyfikacji oraz wszelkie środki ostrożności związane z zapobieganiem kontuzji i bezpieczeństwem. W module znajdują się też informacje dotyczące projektowania i prowadzenia zajęć grupowych oraz wytyczne dotyczące nauczania seniorów oraz zajęć przed i poporodowych.
   • Mat 2 – uczy pozostałych ćwiczeń na macie na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym. Program obejmuje stopniowy rozwój umiejętności oraz projektowanie zajęć dla bardziej zaawansowanych grup.
   • Mat 3 – ten moduł rozszerza ćwiczenia na macie o dodatkowe akcesoria, takie jak taśmy czy obręcze. Obejmuje także ćwiczenia funkcjonalne górnej i dolnej części ciała, rozszerzające pracę na macie poza tułów, aby jeszcze lepiej rozwinąć siłę i elastyczność całego ciała. Dodanie rekwizytów pozwoli Ci dodatkowo zainteresować klientów, tworząc z maty bardziej dynamiczny, kreatywny i przystępny zestaw do ćwiczeń.
 • Reformer Instructor Training
  • Szkolenie koncentruje się na skutecznym nauczaniu repertuaru pilates na reformerze, włączając modyfikacje dla specjalnych grup klientów i możliwości rozwoju dla bardziej zaawansowanych klientów.
  • Ścieżka obejmuje moduły:
   • Reformer 1 (z Movement Principles) – czyli wprowadzenie do pilatesu na reformerze – niezastąpionym narzędziu treningowym i centralnym elemencie każdego profesjonalnego studia pilatesu. Moduł uczy jak bezpiecznie korzystać z reformera, a przede wszystkim – jak na nim ćwiczyć. Poznasz wiele podstawowych i średniozaawansowanych ćwiczeń, typowe modyfikacje i odmiany niezbędne do umiejętnego dostosowania treningu pod potrzeby i wymagania klienta.
   • Reformer 2 – moduł rozszerza potencjał reformera o ćwiczenia średniozaawansowane i zaawansowane. Zawiera też bardziej szczegółowe zasady bezpieczeństwa i modyfikacje. Na tym kursie poznasz sposób prowadzenia treningu z określonymi grupami klientów np.: dla kobiet w ciąży, po porodzie, klientów z osteoporozą oraz osób z problemami w dolnej części pleców. Dowiesz się też jak projektować zajęcia, jak oceniać dynamikę, a także w jaki sposób korygować typowe błędy we wzorcach ruchowych.
   • Reformer 3 – odkryje przed Tobą największe tajemnice pracy na reformerze. Moduł zawiera zaawansowane i bardzo zaawansowane ćwiczenia. Rzuć dodatkowe wyzwania swoim klientom, aby osiągnęli jeszcze lepsze wyniki. Wszystko dzięki znajomości progresywnych sekwencji i projektowania treningu tak, by Twoi klienci skutecznie nauczyli się zaawansowanych umiejętności ruchowych. Poznasz też metody tworzenia bezpiecznych i skutecznych zajęć wielopoziomowych.
 • Mat & Reformer Instructor Training
  • Szkolenie łączy w sobie kompleksowy kurs z ćwiczeń na macie i na reformerze. Doświadcz, zrozum i wykorzystaj oba sprzęty w swoim studio. Kurs obejmuje pełny repertuar ćwiczeń pilates i ich odmiany, dostosowane do klientów w każdym wieku i o każdym poziomie umiejętności.
  • Ścieżka obejmuje wszystkie opisane wyżej moduły, w ramach jednego szkolenia:
   • Mat 1 (z Movement Principles).
   • Mat 2.
   • Mat 3.
   • Reformer 1.
   • Reformer 2.
   • Reformer 3.
 • Comprehensive Pilates Instructor Training
  • Najbardziej rozbudowany i kompleksowy program, obejmujący wszystkie maszyny. Wszechstronnie przeszkolony instruktor rozumie rozległość i niezmierzoną wartość metody pilates i potrafi zastosować cały dostępny sprzęt do celów i potrzeb każdego klienta. To kompleksowe podejście maksymalnie poszerza Twoje umiejętności i praktykę w zakresie profesjonalnego nauczania.
  • Polska ścieżka obejmuje moduły z Mat & Reformer Instructor Training rozszerzone o dodatkowe urządzenia:
   • Mat 1 (z Movement Principles).
   • Mat 2.
   • Mat 3.
   • Reformer 1.
   • Reformer 2.
   • Reformer 3.
   • Trapeze Tables/Cadillac/Tower – moduł zawiera dokładne wprowadzenie do ćwiczeń na reformerach z wieżą, cadillaku i samej wieży. Obejmuje treningi dla początkujących i zaawansowanych klientów, a także zagadnienia związane z prowadzeniem zajęć dla osób po urazach i kontuzjach. Nauczysz się jak układać sekwencje i projektować programy treningowe. Ponadto poznasz sposoby konfiguracji sprzętu, zasady bezpieczeństwa i zalecenia dotyczące konserwacji.
   • Pilates Chairs – krzesła do pilatesu świetnie sprawdzają się przy pracy ze sportowcami, a także podczas zajęć grupowych. Doskonale wzmacniają ciało, dzięki możliwości pracy w różnych pozycjach. Kurs obejmuje ćwiczenia, projektowanie treningu i wariacje na temat oryginalnego Wunda Chair, EXO Chair i Combo Chair z dzielonym pedałem.
   • Pilates Barrels – moduł zawiera ćwiczenia i wariacje dla Step Barrel i Ladder Barrel. Beczki to doskonałe narzędzia do zwiększania ruchomości kręgosłupa i poprawy siły rdzenia. Ladder Barrel jest najczęściej używany w warunkach studyjnych, natomiast Step Barrel sprawdza się jako dodatek do zajęć grupowych,

Zainteresowany?

Chcesz coś zrobić w kierunku swojej pilatesowej kariery i szkolenia Balanced Body wydają się dobrym rozwiązaniem? Zatem skorzystaj z bazy naszych niezawodnych Master Trenerek i zapisz się na wybrane szkolenie!

Aby to zrobić zadzwoń lub napisz, a przekażemy Ci kontakty do naszych najlepszych Master Instruktorów, którzy pracują na naszym sprzęcie. Dlaczego na naszym? Bo dzięki temu możesz najlepiej poznać maszyny, których będziesz używać w swoim studio. Warto poznać ich pełną funkcjonalność.

Pamiętaj o naszym najnowszym szkoleniu, które niebawem udostępnimy: Szkolenia grupowe na reformerze.

Zachęcamy też do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Balanced Body na całym świecie. To świetne okazje do poznania innych instruktorów, a także czerpania wiedzy od ikon światowego pilatesu. Eventy odbywają się zarówno stacjonarnie, jak i online.

Aktualny kalendarz znajdziesz pod tym linkiem.