Pilates w Polsce z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Podobny trend utrzymuje się w innych zakątkach świata. Nie ma się co dziwić – skuteczność tej metody i efekty, jakie można osiągnąć są niesamowite. Ponadto pilates może ćwiczyć każdy – od dzieci po osoby starsze. Swoje zastosowanie znalazł także w rehabilitacji pourazowej i zwyrodnieniowej, a także m.in. w budowaniu wytrzymałości sportowców. W sieci pojawiły się międzynarodowe rankingi, w których pod różnym kątem badano sprzęt do pilatesu. Sprawdziliśmy, jak poradziły sobie produkty Balanced Body.

Balanced Body Allegro Stretch Reformer – najlepszy reformer pilates rekomendowany przez ekspertów

Według rankingu magazynu WomensHealth i zaproszonych do oceny ekspertów – Amandy Blauer i Alysia Pope Ehret, Allegro to marka z najwyższej półki. Jurorki doceniły ponadczasowy design i projekt, który pasuje zarówno do profesjonalnego studio, jak i do domowej siłowni. Jest tak dobrze skonstruowany, że można go postawić nawet w salonie. Zresztą jedna z opinii, zamieszczona w rankingu przy Allegro Stretch Reformer, mówi sama za siebie:

 „To NAJWSPANIALSZY reformer, jaki kiedykolwiek widziałem. To reformer o jakości studyjnej, który stoi na środku mojego salonu. Projektując ten produkt, firma Balanced Body dosłownie pomyślała o wszystkim.”

Ten reformer pozwala na wykonywanie dowolnych ćwiczeń – od klasycznego treningu pilates i rozciągania, po trening siłowy, a także ogólne wzmocnienie mięśni i poprawienie równowagi.

Balanced Body Allegro Reformer – reformer najłatwiejszy w obsłudze

Kolejną maszyną wymienioną na szczycie w rankingu WomensHealth jest BalancedBody Allegro Reformer. Przytoczona opinia idealnie odzwierciedla powód:

“Nie wiem, dlaczego tej maszynie nie poświęca się więcej uwagi! Jakość jest dokładnie taka, jakiej można oczekiwać od każdego reformera Balanced Body – najlepsza w swojej klasie. To krok naprzód w stosunku do ich domowego reformera IQ, ale nie jest tak drogi jak Allegro 2 lub reformery studyjne.”

Reformer Allegro na rynku gości od ponad 20 lat i cieszy się niesłabnącą popularnością. Wybierają go zarówno osoby początkujące, jak i profesjonaliści. Głównym powodem jest niezwykła łatwość obsługi – którą podkreślili recenzenci – i dostosowania maszyny do swoich indywidualnych preferencji. Allegro posiada blokowany w 4 pozycjach poziomych i 4 pozycjach pionowych podnóżek (footbar), gwarantujący lepszą stabilność i indywidualne dopasowanie.

Dla rankingu WomensHealth to absolutny bestseller – Balanced Body Studio Reformer

Drewno w połączeniu z elegancką czernią tworzy minimalistyczną estetykę, która wpasuje się wszędzie. Być może nie raz spotkałeś ten sprzęt na żywo – cieszy się ogromną popularnością wśród studio pilates w wielu krajach. Sprawdza się ze względu na cichą pracę i możliwość prowadzenia wygodnego treningu nawet dla osób o ponadprzeciętnym wzroście. Uniwersalność reformera Studio, to jego największy atut, którym zasłużył na miano bestsellera.

„To najlepsza inwestycja, jakiej dokonałem od jakiegoś czasu! Naciśnięcie przycisku zakupu zdecydowanie powoduje szok związany z ceną. Ale jeśli się zastanowisz i policzysz, ma to sens! To dokładnie ten sam reformer, co ten w moim lokalnym studiu pilates, więc łatwo jest mi kontynuować moją praktykę.”

Najlepszy zaawansowany reformer do pilatesu – Balanced Body Studio Reformer

W rankingu portalu Prevention na podium także znalazł się Balanced Body Studio Reformer. Sprzęt oceniała Anna Clark, trenerka i właścicielka studio Nexa Pilates and Fitness w Nowym Jorku.

Został doceniony za niezwykłe możliwości konfiguracyjne, design w stylu vintage i możliwość dopasowania treningu do osób wysokich.

Najlepszy reformer pilates z możliwością zwiększenia jego funkcjonalności – Allegro

W rankingu Prevention nie mogło też zabraknąć reformera Allegro od Balanced Body. Twórcy rankingu zgodnie uznali, że sprzęt od Balanced Body to “najmocniejszy, najpłynniejszy i najbardziej funkcjonalny” sprzęt do pilatesu dostępny na rynku.

Zarówno w użytku domowym, jak i studyjnym, przemawia za nim nieograniczona wręcz paleta możliwości. Wraz z nabywaniem coraz większego doświadczenia, można go ulepszać o dodatkowe elementy np. wieżę, jumpboard czy wyższe nóżki.

Ranking COSMOPOLITAN – aż 4 produkty Balanced Body w zestawieniu

O reformerze Allegro nie tylko w tym zestawieniu jest głośno – chociaż akurat w tym rankingu znalazł się na pierwszym miejscu, jako… ogólnie najlepszy reformer do pilatesu. Zaraz za nim uplasował się Metro IQ Reformer, czyli najnowsza wersja znanego domowego reformera IQ. Zdeklasował rywali swoimi niewielkimi wymiarami, wygrywając kategorię Najlepszych reformerów na niewielką przestrzeń. Zajmuje mało miejsca, a oferuje ogrom możliwości profesjonalnego sprzętu. Zasiadająca w jury Ife Obi – , certyfikowana instruktorka pilates i założycielka studia fitness The Fit In – stwierdziła, że: “Ten (reformer – przyp. red.) można złożyć i schować pod łóżkiem lub kanapą, dzięki czemu będzie przydatny dla osób mieszkających w apartamentach w Nowym Jorku, takich jak ja”.

A to nie koniec opinii na temat Metro IQ. COSMOPOLITAN przytoczył opinie prawdziwych użytkowników IQ, którzy korzystają z tego sprzętu w zaciszu własnego domu – ze względów zdrowotnych:

„Pracowałem w studio ze sprzętem Balanced Body przez rok, zanim poddałem się wymianie stawu biodrowego i zdecydowałem, że potrzebuję reformera domowego. To wysokiej jakości produkt od renomowanej firmy i jestem szczęśliwy, że mogę z nim ponownie trenować i cieszyć się wszystkimi wspaniałymi korzyściami płynącymi z pilatesu, w tym pełną elastycznością mojego zoperowanego biodra.”

Kolejnymi reformerami w zestawieniu COSMOPOLITAN są: Balanced Body Studio Refermer – który pojawił się też w innych rankingach, a do tego Balanced Body Allegro Tower of Power. Studio Reformer wygrał kategorię Najcichszego reformera. Natomiast pierwsze miejsce na Najbardziej zaawansowaną maszynę do pilatesu zdobył Allegro Tower of Power.

Wszyscy, którzy kiedykolwiek mieli do czynienia z reformerami Allegro, na pewno nie mają najmniejszych wątpliwości co do słuszności wyboru jury.

Tower of Power to model wielozadaniowy – można z niego korzystać, jak z klasycznego reformera, a także zapewnia większość funkcji Cadillaca. Zajmuje niewiele miejsca, co niewątpliwie jest zaletą w mniejszych studio pilates. Idealnie nadaje się też do użytku domowego.

Best All-Around Pilates Reformer – recenzja od Popsugar

Zestawienie opracowane przez brytyjski Popsugar otwiera… Balanced Body Allegro 2. A otwiera go nie w byle jakiej kategori, bo brzmi ona: “Najlepszy wszechstronny reformer pilates”. Fotele ekspertów zajęli tutaj Robin Long, główny instruktor pilates i założyciel Lindywell, Heather Anderson założycielka New York Pilates oraz Sylivia Roberts , instruktorka Centr Pilates i była profesjonalna tancerka baletowa.

Mówiąc o Allegro 2, Long stwierdził otwarcie: „Mogę osobiście potwierdzić jakość, komfort i bezpieczeństwo”. W podobnym tonie wypowiedziała się Sylivia Roberts: „Te, zgodne ze standardami branżowymi urządzenia są używane w wielu studiach, więc wiesz, że będą długotrwałe”. Wszyscy stwierdzili, że jakość Allegro 2 jest wart swojej ceny, w końcu jest uwielbiany przez instruktorów i użytkowników na całym świecie. Jest cichy, można trenować na nim w mieszkaniu, bez przeszkadzania sąsiadom. Dodatkowo z biegiem lat reformer nie traci zbyt dużo na wartości – możesz potraktować go jako niezłą (i zdrową!) inwestycję.

Good House Keeping – 8 Best Pilates Reformers of 2023

Wymieniony w nagłówku portal – Good House Keeping – znany z recenzji i poleceń najlepszych produktów na rynku, stworzył ranking 8 najlepszych reformerów pilates w 2023 roku. Na miejscu pierwszym znalazł się:

TAK! Allegro Reformer od Balanced Body – znów jako najbardziej wszechstronny reformer na rynku.

Kilka chwil temu opisaliśmy go także w innych rankingach, w których zajął wysokie miejsca. Przy tym opisie warto jednak dodać dlaczego eksperci Good House Keeping wybrali właśnie ten reformer. Po pierwsze – precyzyjna jakość wykonania. Po drugie – łatwość regulacji. Po trzecie – umiarkowana cena w stosunku do wszechstronności i możliwości użytkowania. Oprócz tych trzech kluczowych cech, jurorzy podkreślili mobilność maszyny (ze względu na kółka transportowe) oraz możliwość jej przechowywania w pozycji pionowej – co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Ponadto maszynę można łatwo skonfigurować pod siebie dokupując dodatkowe elementy np. wieżę.

Czym kierować się przy wyborze reformera?

Eksperci są zgodni – aby wybrać najlepszy dla siebie reformer staraj się kierować jakością, opiniami innych i renomą marki. Zdajemy sobie sprawę, że zakup tego typu sprzętu nie należy do małych wydatków. Jednak po lekturze tego rankingu, możesz mieć pewność, że ta inwestycja bardzo się opłaca.

Niezależnie od tego, czy szukasz wyposażenia do swojego studio, czy może chodzi Ci po głowie zakup reformera na użytek prywatny – aby ćwiczyć w zaciszu swojego domu – mnogość rozwiązań od Balanced Body z jakich możesz wybierać, jest ogromna. Mamy nadzieję, że ranking nieco rozwiał Twoje wątpliwości i pozwoli podjąć najlepszą decyzję dla Ciebie. Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas na kontakt@balanced-body.pl – pomożemy.