Marzysz o własnym biznesie w branży fitness? Jesteś zapaloną i ambitną instruktorką pilatesu i chcesz rozwijać swoje umiejętności? A może pragniesz stworzyć intymną atmosferę, w odróżnieniu od dużych klubów fitness, gdzie być może obecnie pracujesz? Jeśli tak, to otwarcie własnego studia pilates może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojej kariery.

Czy własne studio pilates to nie za duże wyzwanie?

Rynek fitness stale się rozwija i wśród wielu opcji to właśnie pilates zyskuje coraz większe uznanie. Poprzez otwarcie własnego studio masz okazję wyjść naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu i stworzyć wyjątkowe miejsce, które będzie przyciągać klientów poszukujących nowych doznań treningowych. W odróżnieniu od zwykłych klubów fitness, gdzie głównie trenuje się na macie, w studio pilates możesz zaoferować zaawansowane ćwiczenia na specjalistycznych sprzętach. Mamy tutaj na myśli reformery, trapezy, krzesła czy łuki (np. urządzenia marki Balanced Body), co stanowi unikalną ofertę i wyróżni Twoje studio na tle konkurencji. Zrób krok w stronę swojego marzenia i stwórz jedno z najlepszych miejsc dla fanów pilatesu.

Klienci na wyciągnięcie ręki

Pilates jest odpowiedni dla każdego – bez względu na wiek, kondycję fizyczną, budowę ciała czy umiejętności. Możesz pracować zarówno z początkującymi, jak i z zaawansowanymi klientami, a nawet sportowcami. Motywacja do uczestnictwa w zajęciach z pilatesu też może być różna – od chęci zmiany siedzącego trybu życia na bardziej aktywny, aż po chęć zrzucenia nadprogramowych kilogramów. Pilates jest tutaj idealnym rozwiązaniem. Wybierają go też kobiety w ciąży, seniorzy, dzieci i osoby w trakcie rehabilitacji pourazowej.

Co za tym idzie, Twoi potencjalni klienci mogą znajdować się wśród pacjentów przychodni rehabilitacyjnej, fizjoterapeutycznej, wśród uczniów szkoły jogi i stałych bywalców klubów fitness. Możesz też zarazić pasją do tej dziedziny także osoby, które do tej pory nie miały za wiele wspólnego ze sportem. Wystarczy, że zadbasz o odpowiednią promocję i zapewnisz najwyższą jakość obsługi – a klienci praktycznie sami do Ciebie przyjdą.

Studio inne niż wszystkie

Kluczem do osiągnięcia sukcesu, może okazać się właśnie kameralna atmosfera. Kluby fitness przepełnione są zajęciami, hałasem i gwarem. W niewielkich grupach lub na zajęciach indywidualnych, Twoi klienci będą cieszyć się pełną uwagą instruktora i skupią się na ćwiczeniach. A to szczególnie ważne przy pilatesie na maszynach. Dostosuj więc swoją ofertę zajęć do potrzeb swoich odbiorców i wprowadź wyspecjalizowane programy dla sportowców- inne dla biegaczy, inne dla rowerzystów i jeszcze inne dla tenisistów. To będzie strzał w dziesiątkę! Z czasem zauważysz, jak Twoje grono lojalnych klientów będzie się powiększać.

Przekuj pasję w biznes

Są trzy powody dla których powinnaś rozważyć własny biznes:

  • jesteś instruktorką pilatesu i masz wiedzę na temat pracy na maszynach lub planujesz zdobyć tę wiedzę,
  • praca z ludźmi daje Ci satysfakcję,
  • ludzie widzą efekty Twojej pracy

W takim przypadku otwarcie własnego studia pilates będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Będziesz mieć pełną swobodę, co do realizacji swoich pomysłów, stworzysz niepowtarzalne miejsce. Będziesz prowadzić autorskie zajęcia i dobierać swoich współpracowników, a wszystko to po to, aby zarabiać na swojej pasji i rozwijać się zawodowo.

Podejmij wyzwanie i zyskaj wsparcie

Otwarcie własnego studia pilates to wspaniały pomysł na biznes, bez względu na to, czy masz już doświadczenie jako trenerka lub instruktorka, czy też jesteś nowicjuszką w tej branży i potrzebujesz pomocy bardziej doświadczonych pracowników.

Aby to zrobić, musisz jednak przemyśleć swój biznesplan, określić cele i plan finansowy, a także ilość zaplanowanych zajęć, liczbę uczestników grupowych i plan opłat. Pamiętaj, że możesz uzyskać dofinansowanie lub zawrzeć umowę leasingową na maszyny do pilatesu. Taką możliwość finansowania otrzymasz między innymi na sprzęt marki Balanced Body.

Wybierając współpracę z marką Balanced Body możesz skorzystać z ich wiedzy dotyczącej wyboru lokalizacji i wyposażenia studia, w tym propozycji Small Studio Concept – na którą składa się zestaw niezbędnych przyrządów i maszyn do ćwiczeń w bardzo przystępnej cenie.