Codzienne obowiązki nie pozwalają Ci na regularnie odwiedzanie siłowni czy też klubu fitness? Zmieniły się godziny otwarcia, a może Twoje życie potoczyło się tak, że nie możesz wyrwać się na trening poza dom? Nic straconego! Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie.

Z pomocą przychodzi MOTR – unikalny przyrząd, z powodzeniem zastępujący większość maszyn do kształtowania ciała. Pozwoli Ci na kompletny trening bez wychodzenia z domu, nie tylko w czasie zamkniętych siłowni. Jak wykorzystać MOTR w domowym zaciszu?

SIŁOWNIA POZA ZASIĘGIEM – JAK UTRZYMAĆ FORMĘ?

Życie różnie się układa – może dopiero zostałeś rodzicem, może przybyło obowiązków zawodowych, a może przeprowadzka utrudnia Ci dojazd do siłowni? Jeśli te albo inne przeszkody uniemożliwiają Ci standardowe treningi w miejscu do tego przeznaczonym, pozostaje Ci ćwiczenie w domu.

Gdy nie ćwiczysz, spada nie tylko Twoja kondycja, ale też samopoczucie, energia, a nawet odporność na choroby. Niestety, utrzymanie formy bez odpowiednich maszyn i akcesoriów nie jest łatwe. Oczywiście możesz próbować zastąpić hantle baniakami z wodą czy taśmy do ćwiczeń paskiem lub ręcznikiem, jednak na dłuższą metę takie manewry nie zdają egzaminu. Kiedy chcesz osiągnąć określone efekty, potrzebujesz sprzętu, który precyzyjne kształtuje określone partie mięśni.

SIŁOWNIA W DOMU – CZY TO MOŻLIWE?

Wbrew pozorom, siłownia w domu ma sporo zalet. Daje Ci większą niezależność – ćwiczysz kiedy chcesz, nie tracąc czasu na dojazdy i pieniędzy na karnet. Wielu ceni sobie komfort trenowania w samotności, bez oczekiwania na zwolnienie urządzenia i rozproszeń, wynikających z obecności innych czy muzyki niedopasowanej do upodobań.

Zanim rozpoczniesz przygodę ze sportem w swoich czterech ścianach, potrzebujesz odpowiednich urządzeń. Oferta sklepów nie jest jednak imponująca. Przeglądając produkty w katalogach i na stronach internetowych, trafisz głównie na duże, ciężkie maszyny, dedykowane profesjonalnym klubom.

Oczywiście, po dłuższym czasie wyszukasz przyrządy, które producent poleca do stworzenia własnej siłowni w domu. Pamiętaj jednak, że zestaw, który zawiera regulowaną ławkę treningową, sztangę i komplet obciążeń tylko na zdjęciu wygląda niepozornie – w rzeczywistości zajmie cały pokój. Nie bez powodu w opisie znajdziesz informację, że sprzęt nadaje się nie tylko do ćwiczeń w domu, ale także w siłowniach komercyjnych.

W przypadku klasycznych przyrządów, do każdego ćwiczenia potrzebujesz innego urządzenia. Rower, orbitrek, bieżnia, steper, wioślarz, cała gama sprzętów do treningu funkcjonalnego i siłowego… Zorganizowanie siłowni z takim wyposażeniem wymaga pomieszczenia wydzielonego tylko w tym celu, co zwykle okazuje się niewykonalne w warunkach domowych. Kolejną trudnością są koszta sięgające kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Typowe maszyny, które kojarzysz z siłowni, wymagają trudnych treningów i skomplikowanych ćwiczeń. Aby z nich korzystać, potrzebujesz złożonego planu, uwzględniającego Twoje możliwości i funkcjonalność posiadanych sprzętów. Samodzielne stworzenie takiego planu sprawia spore trudności – zwłaszcza, jeżeli dopiero zaczynasz i nie masz dużego doświadczenia z każdym z przyrządów.

A gdyby tak połączyć możliwości urządzeń do treningu siłowego, kardio, funkcjonalnego, zręcznościowego, ćwiczeń równowagi i innych w jednym urządzeniu? Najlepiej takim, które byłoby łatwe w obsłudze, małe i nie kosztowało fortuny? To realne – okazuje się, że swoją domową siłownię możesz trzymać w niewielkiej tubie, która sprawdzi się, nawet jeśli mieszkasz w kawalerce.

ODKRYJ TRENING NA MOTR

MOTR, czyli z angielskiego MOre Than a Roller, to jeden z najnowocześniejszych przyrządów treningowych. Jego konstrukcja, pomimo małych rozmiarów, pozwala na przeprowadzenie wszystkich typów treningu, które znasz z siłowni. Z pozoru przypomina zwykły wałek do ćwiczeń (roller), jednak jego wnętrze kryje o wiele więcej.

Kiedy otworzysz pokrywkę MOTR, zwanego również rollerem ze sztangami, znajdziesz w środku podwójne ramię z linkami o trzech stopniach oporu oraz dwa kliny stabilizujące. Pozwolą Ci one na ćwiczenia w wielu pozycjach. Możesz ćwiczyć z wykorzystaniem rollera lub wykorzystać odłączane ramiona z linkami oporowymi do samodzielnych ćwiczeń. Z MOTR przeprowadzisz cały trening – od rozgrzewki po rolowanie po treningu.

Ta zaskakująca wszechstronność idzie w parze z kompaktowymi rozmiarami. MOTR z powodzeniem zmieścisz w każdej domowej szafie. Dzięki załączonemu paskowi wygodnie przeniesiesz go na ramieniu, aby poćwiczyć na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Ta wyjątkowa siłownia w tubie nie zrujnuje Twojego portfela – urządzenie kosztuje tyle, co roczny karnet na siłownię. Inwestycja zwróci się więc szybko, a Twoje Ciało będzie Ci wdzięczne.

JAK ĆWICZYĆ NA MOTR?

Na dobry początek, przygotowaliśmy krótki zestaw ćwiczeń, który prezentuje możliwości MOTR.

  1. Ustaw roller z zamontowaną sztangą na klinach stabilizujących. W pozycji stojącej, lewą stopę postaw na MOTRze, a prawą na podłodze. Wykonaj 6 przysiadów. Ćwiczenie powtórz, stawiając prawą stopę na MOTRze i lewą na podłodze.
  2. Złap uchwyty linek i stań obiema stopami na MOTRze, stawiając prawą nogę z przodu, a lewą z tyłu. Wykonaj  8 razy naprzemienne wymachy ramionami, cały czas trzymając taśmy.
  3. Zejdź z MOTRa, usiądź na nim okrakiem i ustaw stopy pod sztangą. Prawy nadgarstek włóż w taśmę po lewej stronie. Lewą rękę ustaw za głową. Trzymając kciukiem taśmę, przeciągaj ją na prawą stronę (po przekątnej)  8 razy. Ćwiczenie powtórz, zmieniając strony.
  4. Uklęknij, trzymając MOTR między nogami. Dłonie włóż w taśmy i skieruj ręce do przodu. Narysuj  w powietrzu 6 kółek do wewnątrz, a następnie 6 na zewnątrz.
  5. Połóż się plecami na MOTRze, ręce oprzyj na podłodze, nogi w lekkim rozkroku. Prawą nogę unieś zgiętą do pozycji stołu 3 razy. Powtórz to samo z lewą nogą. Następnie, unoś nogi naprzemiennie 8 razy.
  6. Leżąc w tej samej pozycji, chwyć taśmy i wyprostuj ręce. Prowadź je do przodu i do tyłu 6 razy. Następnie odchylaj wyprostowane ręce na boki – powtórz 6 razy.
  7. Usiądź na rollerze tyłem do sztangi. Chwyć taśmy i wykonaj sześć obrotów ramion do przodu, a następnie do tyłu.
  8. Odłącz sztangę od rollera. Usiądź na macie, włóż stopy w taśmy i wyprostuj obie nogi. Chwyć sztangę oburącz, następnie powoli opuszczaj się, aż do pozycji leżącej, ręce skieruj za głowę. Następnie wróć do pozycji siedzącej: unieś głowę, szyję,i łopatki. Powtórz trzy razy.
  9. Stań w lekkim rozkroku, stopy pozostaw w taśmach, podnieś sztangę oburącz do góry. Przenieś ciężar ciała na lewą stopę, a prawą unieś zgiętą w kolanie 6 razy do góry. Powtórz, zmieniając strony.

Jak widzisz, nie musisz rezygnować z ćwiczeń, nawet jeśli nie masz dostępu do klubu fitness. Dzięki MOTR nie martwisz się o miejsce – wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się w tubie rollera. Niezależnie od tego, czy jesteś początkujący, czy zaawansowany, z MOTR przeprowadzisz wszechstronny trening dostosowany do Twoich możliwości.