Poznaj cudowny i wszechstronny sposób leczenia swoich pacjentów. Pilates od wielu lat zmienia życie na całym świecie.

Pilates został odkryty na początku XX wieku. Rozbudowany repertuar ćwiczeń może zostać poddany modyfikacjom w celu dopasowania go do potrzeb pacjentów.

Rehabilitacja i fizjoterapia

Pilates stosowany jest w wielu stanach i chorobach. Ponadto, jest niezależnym źródłem dochodów dla wielu ośrodków rehabilitacyjnych czy centrum odnowy biologicznej (wellness).

Sugerowany sprzęt do pilatesu medycznego

Poniżej znajdują się niektóre z naszych najpopularniejszych i skutecznych maszyn stosowanych w środowisku rehabilitacyjnym. Zapraszamy również do przejrzenia pełnej oferty naszej firmy. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub drogą mailową w celu uzyskania indywidualnej konsultacji.

Clinical Reformer®

Pilates Clinical Reformer® ułatwia bezpieczną i szybką rehabilitację ortopedyczną, neurologiczną oraz pomaga zmniejszyć przewlekły ból. Balanced Body spędziło 40 lat współpracując z profesjonalistami z zakresu rehabilitacji. Wykorzystaliśmy ich wiedzę przy tworzeniu elementów wchodzących w skład klinicznego Reformera, tak aby stał się wszechstronnym i praktycznym urządzeniem do rehabilitacji.

CoreAlign®

Trening funkcjonalny, którego jeszcze nigdy nie widziałeś. CoreAlign® stymuluje mięśnie głębokie odpowiedzialne za ogólną stabilność. Angażuje je w doskonałym momencie, wykorzystując do tego trudne ćwiczenia, szerokie rozciągnięcia oraz aerobowy trening kontroli tułowia. Doskonały do rehabilitacji układu mięśniowo-szkieletowego.

Studio Reformer®

Najpłynniejsze i najcichsze poruszanie się, dostępne na rynku. Studio Reformer® wyznacza standardy komfortu i rzemiosła. Najczęściej stosowany w miejscach o dużym obłożeniu klientów.

System Pilates Allegro®

Żaden inny sprzęt nie zapewnia tak dużej elastyczności. Dołącz do niego Tower of Power®, aby zmienić go w reformer z wieżą oraz matą. To wszystko w jednej kompaktowej obudowie, która umożliwia wyjątkowo szeroki zakres ćwiczeń terapeutycznych. Zacznij o pełnego systemu lub od Allegro Reformer®, który możesz następnie zmodernizować, dodając do niego to wszystko później.

Pilates Trapez Table (Cadillac)

Na tym sprzęcie można wykonać ogromną różnorodność ćwiczeń terapeutycznych.  Od delikatnych, wspomaganych sprężynami do bardzo zaawansowanych akrobacji. Pilates Trapez Table oferuje ćwiczenia dla wszystkich grup wiekowych i umiejętności.

Pilates Trapeze Combination

Produkt ten łączy w sobie kompletnego Reformera oraz Cadillaca – ta ekskluzywna maszyna posiadająca maksymalne możliwości zajmując miejsce przeciętnego Reformera.